Vůně podle znamení zvěrokruhu

Žijeme ve věku rozumu. Téměř každý z nás se ale občas podívá, co mu říká horoskop. Měnícího se postavení nebeských těles si všimli už v dávné Babylónii, a právě tak starých je dvanáct znamení zvěrokruhu. Nenechte se zmást, astrologie není ani tak ezoterika, ale jde o vědu se vším všudy. Výpočet horoskopu využívá přesných rovnic a patrně nebude náhoda, že se s definicí našeho znamení občas (ne)příjemně shodneme. Poradí znamení zvěrokruhu i s výběrem dokonalé vůně? Ponořte se s námi do parfémové alchymie se špetkou astrologie a zjistěte, jaký parfém si vybere kozoroh nebo vodnář, když necháme hvězdy vyprávět.

Kozoroh
Pro ni - Kozoroh
Pro něj - Kozoroh

Cílevědomý kozoroh si potrpí na designové věci, pravé přátele a moudrá životní rozhodnutí. V jeho oblíbených vůních ucítíme mořskou sůl a studený vítr svištící po útesech obrostlých šalvějí. Kozoroh je sice zemské znamení, podle mytologie je ale niterně spojený s vodním živlem. Neodolá vonným tónům bulharské růže, jasmínu nebo pižma, vždy ale vybere parfém, kde ucítíte také osvěžující kapky rosy.

Vodnář
Pro ni - Vodnář
Pro něj - Vodnář

Komunikativní vodnář je výrazná osobnost a jeho archetypem je ctnost a naděje. Rád budí rozruch, nebojí se provokace a zbožňuje šťastné konce. Jako vzdušné znamení skutečně svým chováním občas připomíná rozmarný vánek, svěží bezstarostnou brízu nebo zuřící vichřici. Sedí mu tóny za všech okolností originální. Vodnáře potěšíte vůní cedru, pižma a lehkými květinovými tóny pivoňky nebo šeříku.  

Ryby
Pro ni - Ryby
Pro něj - Ryby

Fantazie ryb nemá hranice. Mezi tímto citlivým vodním znamením najdeme mnoho úspěšných umělců. Připomínají stále zasněné éterické víly a řídí se výhradně srdcem a intuicí. Vybere-li si tato jedinečná osobnost svůj parfém, cítíte mezi nimi znatelné jiskření. Často je zahalené do svěžích ovocných tónů a něžných akordů leknínu, jasmínu nebo hedvábí. Ryby milují jemné květinovo-ovocné vůně, jež jim evokují pocit bezpečí.

Parfémy 1
Beran
Pro ni - Beran
Pro něj - Beran

Z beranů vyzařuje podmanivá vnitřní síla a jsou to rození vůdci. Není snadné ustát jejich kousavou přímočarost, nečekejte ale od nich podrazy. Beran je znamení ohnivé, nezkrotné, ale čestné. Ve vůních hledá vzdušnost, svobodu a možnost volně dýchat. Nedá dopustit na tóny růžového pepře nebo kašmíru, kterými dobíjí energii, aby se znovu neohroženě pustil vstříc novým začátkům své jedinečné životní cesty.

Býk
Pro ni - Býk
Pro něj - Býk

Dominantní býk je praktický a klidný. Pokud chce. Za své sny, přátele a rodinu bude zarputile bojovat do posledního dechu. Nevystraší jej žádná překážka, pokud na jejím konci čeká dobré jídlo a teplá postel. Býci jsou dokonalí požitkáři. Zbožňují designové věci i luxus a u parfémů tomu není jinak. Nedají dopustit na exotické akordy broskve, pomeranče, pižma, ambry nebo vanilky, které evokují klid a odpočinek po náročném dni.

Parfémy 2
Blíženci
Pro ni - Blíženci
Pro něj - Blíženci

Bezstarostní a komunikativní blíženci se po hlavě vrhnou do boxu, pletení košíků i vodního póla. A to současně. Milují život jako takový, jsou výborní přátelé a společníci. Pro jejich osobitý humor je nelze nemilovat. Ve vůních hledají samotnou podstatu své existence – potěšíte je oslavou života, ale i nečekanými kontrasty a experimenty. Vsaďte na šťavnaté tóny mandarinky, růže nebo jasmínu a okořeňte je energickými květinovo-dřevitými akordy.

Rak
Pro ni - Rak
Pro něj - Rak

Jako sama luna je toto měsíční znamení zdrženlivé a proměnlivé. Vyniká bohatou fantazií a pod tvrdou skořápkou ukrývá mimořádně citlivé nitro. Zasněný a netrpělivý rak často působí flegmaticky, za své blízké se ale bez váhání obětuje. Raci se vyhýbají experimentům, nejraději volí univerzální květinové tóny a svěží citrusy. Potěšíte je vůní lučních květů nebo mandarinky, kterými vyjádříte, jak si hýčkáte jejich zranitelnost.

Lev
Pro ni - Lev
Pro něj - Lev

Lvi věří, že svět je jedna velká příležitost. Vášnivě sní, a ještě vášnivěji se vrhají za svým cílem. Touží po uznání a pokud odcházejí z boje, je to jen proto, aby se vrátili ještě silnější. Nesnesou nespravedlnost. Ve společnosti je nepřehlédnete, nikdy se ale nikomu nevnucují. Lva potěšíte orientálními akordy květu pomerančovníku a ambry. Pokud vybírá parfém, hledá ten, co královsky zařve za něj.

Panna
Pro ni - Panna
Pro něj - Panna

Panny moc dobře ví, že nejsou dokonalé. To ale neznamená, že se o to nesnaží. Jejich život je zasvěcen růstu a učení. Nesnesou chaos. Často působí uzavřeně, jsou ale schopny neuvěřitelných výkonů a jejich práce bude nad ostatními vynikat. Klid a nové síly čerpají v přírodě, především v lese. Potěšíte je proto svěžími tóny jablka, pomeranče, vanilky a lehkými akordy květin, které jim připomenou, jak se zasněně prochází po sametovém mechu mezi spícími stromy.

Parfémy 3
Váhy
Pro ni - Váhy
Pro něj - Váhy

Spravedlivé váhy milují život, umění a harmonii. Vynikají citlivostí a neodolatelnou bezstarostností, které si cení stejně jako svobody a spravedlnosti. Rády bilancují a vidí krásu i tam, kde se to ostatním nedaří. Zbožňují vkusné doplňky i oblečení a k vůním se obracejí jako k investicím. Doufají, že budou nadčasovým doplňkem jejich jedinečné osobnosti. Neodolají tónům citrónu, bergamotu, leknínu či pižma.

Štír
Pro ni - Štír
Pro něj - Štír

Mystickou aurou opředené vodní znamení je plné vášně a protichůdných emocí. Právě díky nim ale štíři vědí, že není temnoty bez světla a dobra beze zloby. Málokdy proto zvolí jednoduché řešení – nebo parfém s prvoplánovou vůní. Zbožňují nasládlé, přitažlivé vůně. Štíry potěšíte akordy santalového dřeva, ostružiny i pačuli. V srdci těchto parfémů vás ale překvapí jemné akordy citrusů a něžná vanilka – ostatně jak u štírů samotných. 

Parfémy 4
Střelec
Pro ni - Střelec
Pro něj - Střelec

Aktivní střelci jsou neustále v pohybu. Působí, jako když pořád někam spěchají, ale i při vší své vytíženosti s lehkostí navazují nová přátelství. Nebojí se nebezpečí a často jsou vynikající sportovci. V parfémech střelec hledá hravost, optimismus a charisma, jako by tušil, že právě v těchto vlastnostech nad ostatními vyniká. Potěšte ho lehkými tóny růží, jasmínu, šťavnatých malin, pivoňky, jasmínu i jalovce, jež připomínají, že život střelce je nikdy nekončící dobrodružství.

Všechny vůně podle znamení zvěrokruhu