Parfémy Lancome

Lancôme: Parfémy s růží ve znaku

Tradiční značky, hlavně ty francouzské, jednoduše milujeme... Kosmetický vizionář Armand Petitjean založil Lancôme v roce 1935 a pojmenoval ji podle zámku, který dokola obrůstaly divoké růže. Lancôme je značkou kosmetiky a parfémů a své poslání činit ženu krásnější, přitažlivější, šťastnější dokonale plní již téměř 100 let.

 

Celý svět už po generace upíná své zraky k Paříži a zajímá se o to, co zdejší ženy nosí, čím se voní, jak žijí… Proto není divu, že právě parfémy Lancôme rychle získaly oblibu a na špičce žebříčků se drží dodnes. Díky parfumáři François Cotymu představil Armand na bruselské výstavě 5 vůní: Tendre Nuit, Bocages, Conquete, Kypre a Tropiques.

Parfémy Lancome

Na počátku 90. let spatřil světlo světa parfém Lancôme Tresor, rychle se vyšvihl mezi 10 nejprodávanějších parfémů na světě. Absolutní jedničkou je smyslná vůně Hypnose s dřevitými a exotickými podtóny. Vymazlené jsou nejen vůně, ale i flakony Lancôme, které navrhoval francouzský malíř a umělec George Delhomme. Každý je samostatným uměleckým dílem, malým šperkem, který ozdobí váš toaletní stolek. Flakony původních vůní Lancôme patří dnes mezi žádané sběratelské kousky.

Být krásná nikdy nevyjde z módy

Po nebývalém úspěchu parfémů se Petitjean pustil do výroby dekorativní a pečující kosmetiky, kterou založil na pečlivém výzkumu. Revoluční krém Nutrix patří mezi vlajkové lodě značky a dodnes se prodává v nezměněném složení. Málokdo ví, že retinol, světový hit v kosmetice, pochází právě z dílny Lancôme. Ikonická rtěnka Rouge Absolu, která se vyrábí ve 40 odstínech, má dokonce účinky jako regenerační krém. Následovala řasenka Hypnose nebo vibrační řasenky s mikrooscilací.

 

Od Umy po Julii

Stejně precizně jako si značka vybírá složení kosmetiky a parfémů, volí i hvězdné zástupkyně. Mnoho let byla tváří Lancôme Isabella Rossellini, ale nezapomínejme ani na Juliette Binoche, Umu Thurman, Drew Barrymore, Menu Suvari nebo Julii Roberts. Lancôme vyrábí i kosmetiku a parfémy pro muže, pánskou řadu Hypnose Hômme prezentoval britský herec Clive Owen.

Parfémy Lancome

Luxusní kosmetika Lancôme