Parfémy Dolce & Gabbana

Vůně italského temperamentu: D&G

Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Kdo by neznal tyto dva „vybíravé Italy,“ jak byli nazváni v kultovním seriálu Sex ve městě, jako by snad žil v jiném časoprostoru. Tito dva výjimeční návrháři stvořili společně v roce 1985 značku Dolce & Gabbana a zařadili se velmi brzy mezi ikonické značky módního průmyslu.

 

Potkali se v roce 1980 a dali dohromady své talenty. Domenico vystudoval oděvní design a měl zkušenosti z podniku rodičů, Stefano působil po studiu grafického designu jako asistent v milánském módním ateliéru, kde také přeskočila jiskra. Prostřednictvím své práce oba ukazují svůj velmi otevřený pohled na svět. Nikdy se netajili svou sexuální orientací, žili spolu jako pár do roku 2005, kdy oznámili rozchod. Nadále spolu ale tvoří a přátelí se.

Parfémy Dolce & Gabbana

Vizí značky je krásná, úspěšná, moderní žena, která si zaslouží veškerou pozornost. Tu na sebe přitahuje neobvyklými, nápaditými a zároveň nápadnými modely s nádechem provokace. Kromě oblečení navrhují Domenico se Stefanem také hodinky, šperky, kabelky nebo brýle a v neposlední řadě velmi oblíbené a úspěšné parfémy pro ženy i pro muže.

Italská hravost v každé kapce

Při navrhování módy málokterá značka zapomíná na vůně. Vždyť i vůni si můžete obléct, vyjádřit s její pomocí svůj názor, podtrhnout svou náladu a doplnit svůj outfit. D & G i do parfémů přenášejí velkou dávku hravosti a svěžesti. Ikonickou vůní se stala Light Blue z roku 2001. Samotní tvůrci ji představili jako senzační „živou“ vůni pro optimistické ženy užívající si každý okamžik života. V pozadí je cítit vůně jablka Granny Smith, sicilského citronu, cedru a modrých zvonků. Po rozvonění vám učaruje specifická vůně pižmat, dále pak ucítíte cedr a ambru.

 

Mezi pánskými vůněmi této značky vyniká The One Gentleman s výrazným orientálním charakterem, obsahující prvky vanilky, papriky, pačuli, levandule či fenyklu pro sebevědomé a atraktivní muže. Výrazná je také vůně Homme pro pány s prvky bergamotu, mandarinky a citrusů, s levandulí. Dolce & Gabbana si nechávají záležet i na podobě flakonů, většinou sahají k minimalistickému, ale velmi promyšlenému provedení. Díky tomu jejich vůně poznáte nejen na první přivonění, ale také na první pohled.

 

Se značkou Dolce & Gabbana spolupracují dlouhodobě takové hvězdy jakými bezesporu jsou Madonna, Monica Belucci, Kylie Minogue, Angelina Jolie nebo Matthew McConaughey.

Parfémy Dolce & Gabbana

Kosmetika Dolce & Gabbana