Parfémy Dior

Oh my Dior

Je rok po konci druhé světové války, Evropa se znovu nadechuje a ve Francii vzniká módní značka, která bude inspirovat hned několik příštích generací žen a dívek. Ano, řeč je o módním domě Dior, který zakládá Christian Dior v roce 1946 v Paříži. Do konce 50 let rozšiřuje svou značku do dalších 15 zemí. A to je vlastně teprve začátek…

 

Christian Dior vnesl do módního světa svěží vítr. Aby více podpořil svou vizi, nazval svou první kolekci z rou 1947 „New look.“ Po šedých válečných letech se zaměřil na luxusní materiály a vzhled, podtrhl ženskost a zdůraznil ženské křivky. Úzká ramena a pas, zato ale výrazný dekolt a boky. Jasný signál pro celý svět, že právě Dior a Paříž ví, jak budou ženy „nové éry“ vypadat, resp. co budou nosit.

Parfémy Dior

Jméno Christiana Diora je kromě opravdu luxusní a vytříbené módy spojené také s neodolatelnými vůněmi, které zbožňují ženy i muži po celém světě. Při tvorbě prvního parfému Miss Dior se inspiroval nejen svou vlastní první kolekcí, ale také milovanými květinami v zahradách rodného domu v Granville. Navíc jej pojmenoval po své sestře Catherine alias slečně Dior. Po voňavém úspěchu Miss Dior přišla na řadu Diorama a pak historicky první unisex parfém neboli parfém určený mužům i ženám Eau de Cologne Fraiche. Diorissimo byla na počest zakladatele založená na vůni konvalinek, které miloval.

Dior žije dál

Zakladatel značky zemřel nečekaně v pouhých 52 letech po srdeční příhodě. Jeho módní dům převzal dosavadní asistent Yves Saint Laurent – další významná osobnost módní branže. Ten navázal nejen na jeho módní vorbu, ale také samozřejmě na linii parfémů. 

 

V 60. letech vznikla vůně Eau Sauvage a řada obsahovala jak parfém, tak i vodu před a po holení, balzám, mýdlo a pudr. Následovaly hity jako orientální Dioressence později pojmenovaná Poison, na kterou navázaly Tendre Poison, Hypnotic Poison, Pure Poison a Midnight Poison. Pro muže vznikla v roce 1988 kultovní vůně Fahrenheit.

 

Nejznámějším parfémem z dílny značky Dior je ikonická vůně J’adore. Extrémně ženská průzračná květinová vůně, v sobě snoubí jednoduchost s vytříbeností. Tuto vůni snad nejde nemilovat. Je to láska na první přivonění. Následovala vůně Dior Addict, Queen of the night, Miss Dior s novým názvem Miss Dior Chérie a další.

 

 

Parfémy Dior

Luxusní kosmetika Dior