Módní návrhářka Carolina Herrera pochází z Venezuely a je proslulá svým výjimečným osobitým stylem. Ačkoli bylo návrhářce nedávno 80 let, stále patří mezi absolutní špičku módního průmyslu. Její modely si zamilovaly první dámy Ameriky od Jackie Onassisové, přes Lauru Bushovou až po Michelle Obamovou a Melanii Trumpovou, ale i slavné hollywoodské hvězdy.

 

Carolina Herrera vyrostla ve vysoce postavené venezuelské rodině, její otec byl důstojník a bývalý guvernér Caracasu. Díky tomu se od mala pohybovala mezi smetánkou a dostala se také na přehlídky haute couture značek Balenciaga, Lanvin nebo Dior. Ráda o sobě říká, že její oko je zvyklé jen na hezké věci. Ve chvíli, kdy představila světu své parfémy, ukázalo se, že má také nos na skvělé vůně.

V šedesátých letech se Carolina Herrera přestěhovala do New Yorku, do centra módy a bujarého společenského života. Opravdu slavnou se její značka stala až v 80. letech po první přehlídce na New York Fashion weeku, kde v jejích modelech zazářila modelka Iman, manželka Davida Bowieho. Díky rostoucí popularitě se na značce pokusila přiživit firma Puig, která si licencovala značku Carolina Herrera pro výrobu parfémů. Licenci ale v roce 1995 získala Carolina a jako kreativní ředitelka vedla společnost až do roku 2018. Carolina Herrera získala v oblasti módy i vůní mnoho ocenění. Na špičce se její značka drží i po jejím odchodu do módního důchodu.

212 není jen číslo

 

Asi nejvíce je s vůněmi Carolina Herrera spojeno číslo 212 - telefonní kód New York - Manhattan. Jak sama návrhářka přiznává, magické místo, kde se setkávají lidé, mísí se zde kultury, náboženství, styly módní i hudební. Volnost dostává přednost před konvencí, nic není nemožné. Řada 212 se dočkala i dalších variací. Například 212 Sexy klade důraz na harmonii mezi smyslností, intenzivní vášní a ženskostí.

 

Flakonem vás zaujme řada vůní Good Girl. Střevíc na nebezpečně vysokém podpatku se mění podle toho, zda je „hodná holka“ Dot Drama nebo Supreme. Carolina Herrera nezapomíná ani na muže – nejoblíbenější jsou vůně z řady 212 VIP.