Ikonické parfémy

Chanel No. 5

Coco Chanel si přála ve své první vůni cítit mýdlo, citrony a rozkvetlé třešně
na jihu Francie, kde trávila dětství. Její dvorní parfumář Ernest Beaux navrhl vzorky, z nichž Coco vybrala variantu číslo 5. V roce 1921 tak vznikla nejslavnější vůně světa.  

Parfém Chanel No. 5 kombinuje květinové a dřevité tóny, které zdobí růže, vanilka a jasmín. Vznešený akcent činí z parfému ideální volbu pro výjimečné příležitosti. Milují ho ženy po celém světě už více než 100 let.

Chanel no. 5
Chanel

Dior - Fahrenheit

Byla to láska k jedinečnosti, která v roce 1988 vedla Dior, aby přišel s parfémem Fahrenheit. Tato smyslná pánská toaletní voda opanovala trh a stala se nejprodávanější vůní v historii. Dior ji stvořil pro muže s osobností, který je silný a něžný zároveň. 

Najde se v ní drsňák se srdcem romantika, úspěšný manažer i aktivní sportovec. Parfém Fahrenheit voní zimolezem, kůží a hlohem. Okraje tvoří vůně rybízu, vanilky cedrového dřeva a nespoutané svobody.

Dior Fahrenheit
Dior

Calvin Klein - Eternity

Calvin Klein vzal jarní svěžest, letní bezstarostnost a špetku lásky a ukul
z nich v roce 1988 nadčasový parfém Eternity. Lehoučká vůně oslavuje věčnost lásky a pocit štěstí, evokuje slunce a vítr ve vlasech. 

Skvěle se hodí pro běžný den i jedinečný okamžik. Překvapí vás svou výdrží 
a jemnou harmonií květin a ovoce. Ovocné tóny následuje pivoňka, jasmín
a omamné akordy pižma. Ptáte se, jak voní pravá láska? Jako milostná romance Eternity. 

Eternity
CK

Dior - J´adore

Parfém J´adore od Christiana Diora vznikl v roce 1999. Okouzlující květinový akcent a svůdné ovocné kontrasty spojil návrhář v dokonalý celek, který ohromí během pracovního dne i na romantické schůzce. 

Decentní tóny snově květinové J´adore zdobí ovoce, ylang-ylang, damašská růže a jemné pižmo. Luxusní flakon staví na obdiv smyslné křivky legendární amfory, jež vytvořil Christian Dior. V horní části je zdoben aplikací odkazující k ikonickému náhrdelníku masajských žen. 

J´adore
Dior

Flower by Kenzo

U zrodu slavného parfému v roce 2000 stál návrhářský génius Kenzo, který seznal, že vlčí mák nemá ještě žádnou vůni. Extravagantní fashion mág mu jednu věnoval. Vytvořil něžný parfém věnovaný jedinečnosti a síle přírody. 

Inspirací pro tvorbu tohoto parfému byl půvab vlčího máku v kontrastu s životem ve velkoměstě. Neobvyklá vůně vyniká čistotou fialky, něhou bulharské růže a svěžestí rybízu. Flower by Kenzo - vždy krásná svou jednoduchostí, křehká a silná.

Flower by Kenzo
Kenzo

Calvin Klein - One

Svěží vůně One od návhářské megastar Calvin Klein vstoupila na trh v roce 1994. Unisex složení oslavuje mládí, nespoutanost a originalitu. Šokovala tím, že nebyla květinově ženská ani mužsky kořeněná. Vyzývá všechny, ať si identitu definují podle svého.

Lehoučká vůně parfému One kombinuje mandarinku, papáju, bermagot a citron ve šťavnatých akordech, které zdobí plátky fialky, jasmínu nebo růže. Charizmaticky působí symbióza ambry a muškátového oříšku.

CK One
CK

Chloé

Elegantní a čistý, takový je parfém Chloé, který vzdává hold svobodě
a ženskosti. Na trh vstoupil roku 2008 a hrdě v sobě nese poselství francouzské módní ikony Chloé. Květinovo-pudrová vůně je plná nespoutanosti a smyslnosti. Patří všem ženám, které milují hravou módu a nápaditost. 

Tento francouzský parfém voní po omamném liči, pivoňce a frézii. Květinovou souhru doplňuje růže, konvalinka a magnólie. Luxusní flakon je vyrobený
z precizně plisovaného skla a jeho hrdlo zdobí ručně uvázaná mašle.

Chloé Chloé
Chloé

Lancôme - La Vie Est Belle

Rozvoňte kosatec, arabský jasmín, trochu pomeranče a pačuli. Poznáte novou životní filozofii, kterou ukrývá parfém La Vie Est Belle od značky Lancôme Parfém byl na trh uveden v roce 2012 a spolupracovali na něm mistři parfumářského řemesla.

Lehoučká dámská vůně je oslavou štěstí, svobody a pozitivního přístupu k životu. Tuto fylosofii mu pomohla šířit i Julia Robert, která se stala jeho tváří. Přivoňte si a poznáte, že...„La Vie Est Belle” aneb život je krásný.

La vie est belle
Lancome
Všechny ikonické parfémy