Italské parfémy

Jaký první parfém vám vytane na mysli, když se řekne: „Itálie?“ Versace, Armani nebo snad Dolce a Gabbana? Slunné italské počasí, nádherná příroda i starověká historie, která láká celý svět odnepaměti, to jsou ingredience, které se snoubí v každé kapce italských vůní. Jsou svěží, romantické, s nádechem tajemna a s elegantními flakony. Stačí říct: „Sí“ a přivonět…

Francouzské parfémy

Dior, Lancome, Yves Saint Laurent, Chloé… Luxusní francouzské vůně, které patří mezi to nejlepší, co svět vůní nabízí. Kdo by neznal Chanel No. 5, královnu všech evropských vůní, která se prodává již celé století? Pouhé přivonění stačí a v tu chvíli se ocitnete uprostřed letní Paříže, budete kráčet po břehu Seiny a lehký vánek si bude pohrávat s vašimi vlasy.

Španělské parfémy

Korida, tanečnice flamenca, ohnivé rytmy, nádherná příroda i oslnivá architektura inspirovala tvůrce španělských vůní. Zkuste třeba opojné vůně z dílny Paco Rabanne, které vám učarují nejen dokonalou kombinací ingrediencí, ale také luxusními a nepřehlédnutelnými flakony. Za pozornost stojí parfémy Salvador Dalí inspirované světoznámými díly tohoto malíře.

Orientální vůně

Kouzlo orientálních vůní pramení nejen z jejich rodiště, které bylo pro zbytek světa vždy tak trochu záhadou a místem, které lákalo k objevování, ale hlavně z jedinečných ingrediencí. Parfemářské řemeslo zná Orient už několik tisíciletí a za tu dobu dovedl své umění k dokonalosti. Tajemství světa za velkou pouští vám odhalí například parfémy Armaf, Al Haramain nebo Rasasi.

Americké parfémy

Amerika je země nekonečných možností a příležitostí, to víme dávno. Je ale také kolébkou mnoha světových módních značek, z nichž nejedna má na svém kontě famózní vůně. Synonymem pro vůni New Yorku jsou parfémy Calvin Klein, které zná dnes snad každý. Do rodiny amerických vůní patří Carolina Herrera, Tom Ford, sexy vůně od Playboye anebo třeba Elizabeth Arden.

Anglické parfémy

Společným jmenovatelem anglických vůní je dokonalost a bezchybnost. Stejně jako čaj o páté, perfektně padnoucí kostýmky královny nebo ikonický trenčkot od Burberry. Právě tato značka je typickou představitelkou britských vůní. Na první pohled poznáte i flakony, které ráda zdobí kostkou. A nezapomínejme na Jamese Bonda, vůni s povolením svádět…

Dámské parfémy
Pánské parfémy